Ob kozmetičnih popravkih je bil deležen tudi nadgradnje asistenčnih sistemov, novost v ponudbi je tudi priključno hibridna različica
Sicer že dve dekadi razveseljuje kupce po celem svetu, v zadnji generaciji pa se zdi, da je naredil celo kvantni preskok. Kljub temu so se pri Hyundaiju odločili za prenovo, ki se je dotaknila prav vseh elementov tega vozila, četudi se marsikomu zdi, da morda to sploh ni bilo potrebno, saj se zanj odločajo številni Evropejci – samo v lanskem letu se je zanj odločilo skoraj 160.000 kupcev iz Stare celine.
Že tako zanimiva in oblikovno unikatna prednja maska z led žarometi je sedaj še privlačnejša z novim odbijačem, dnevne luči so celo nekaj večje, a še zmeraj v obliki parametričnih draguljev. Različica N Line je celo nekoliko bolj prefinjena, saj ob športno oblikovanih lahkih platiščih za eleganco skrbijo dodatki v grafitno sivi barvi in spojler v črno lakirani barvi ter seveda dvojni izpuh na zadku.
V notranjosti so prenovljeni volanski obroč, naslon za roke med prednjima sedežema, prestavna ročica, nove so barvne kombinacije in nekateri materiali. Na armaturni plošči ni mogoče spregledati dva 12,3-palčna nekoliko ukrivljena zaslona z novimi funkcijami, uporabniško izkušnjo pa izboljšuje tudi projekcijski zaslon v velikosti 12 palcev. Med pametne funkcije sodi tudi možnost zagona motorja s pomočjo telefona preko povezave Bluelink. Tako je mogoče vnesti do 15 digitalnih ključev z nastavitvijo prilagodljivih omejitev. Digitalni ključ je združljiv s telefoni Apple, Samsung in Google Pixel. Nadgradnja številnih varnostnih sistemov vključuje tudi nadzor stabilnostni vozila pri močnem bočnem vetru.
Med pogonskimi agregati je nedvomno novost priključni hibrid, ki predstavlja tudi najzmogljivejšo različico, saj zmore 185 kW (252 KM) sistemske moči. S pritiskom na stikalo omogoča vožnjo zgolj na električno energijo, ki je shranjena v 13,8 kWh veliki bateriji. Na voljo je zgolj s štirikolesnim pogonom, izbirati pa je mogoče med tremi paketi opreme. Za najcenejšega je potrebno odšteti 44.330 evrov, kar je štiri in pol tisočake več kot za polnega hibrida s štirikolesnim pogonom, ki zmore 158 kW (215 KM). Še dva in pol tisočaka je cenejši dvokolesno gnani polni hibrid, a je za vse omenjene različice potrebno odšteti 3.500 evrov popusta, kar pomeni bistveno bolj ugoden nakup kot sprva kažejo cene v uradnem ceniku brez popustov. Kljub ponudbi hibridne tehnologije, pri Hyundaiju ne bodo razočarali ljubitelje dizelskih agregatov, saj je v ponudbi še zmeraj 1,6-litrski dizel z močjo 85 kW (116 KM) in 100 kW (136 KM). Prav tako ne manjka bencinski motor prostornine 1,6 litra z močjo 118 kW (160 KM). Močnejša dizelska različica in bencinski motor sta prav tako na voljo tudi s štirikolesnim pogonom. Za najcenejšega Tucsona z bencinskim motorjem je potrebno odšteti 30.500 evrov, za vstopnega dizla pa 33.200 evrov.